عاشورا

حرم امام حسین (ع)

باز این چه شورش است که در خلق عالم است
باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتماست


باز این چه رستخیز عظیم است کز زمین
بی نفخ صور خاسته تا عرش اعظماست


این صبح تیره باز دمید از کجا کزو
کار جهان و خلق جهان جمله درهماست


گویا طلوع میکند از مغرب آفتاب
کاشوب در تمامی ذرات عالم است


گرخوانمش قیامت دنیا بعید نیست
این رستخیز عام که نامش محرم است

 

 

سلام، امیدوارم که شاد و پر انرژی باشید.

خوب دیگه محرم هم از راه رسید، خودم تصمیم دارم که اگه بتونم و عمری باقی بود، زیارت عاشورا رو از امروز تا چهلم، هر روز بخونم، باشه که یه معرفت جدیدی کسب کنم. و اینکه شما هم اگه دوست داشتید این کارو انجام بدین، دسته جمعی یه مزه ی دیگه داره.

 

کسانی که می خوان به صورت آنلاین زیارت عاشورا رو بخونن اینجا کلیک کنن، خوب به صورت صوتی هم باید الآن بشنوید، اگه نمی تونید بشنوید باید حتماً فلش پلیر رو روی مرورگرتون نصب کنید، چون ایران تحریم شده، الآن دیگه نمی تونید اون رو به صورت آنلاین دانلود کنید، سعی می کنم توی قسمت دانلود بلاگ قرار بدم. اگه دوست دارید دانلودش کنید و توی گوشیتون یا توی سیستمتون بشنوید اینجا کلیک کنید. 

 

 (ممکنه به دلیل حجم بالای زیارت عاشورا و اینکه سرعت شما پایین باشه، نصفه لود بشه و یا اینکه اصلاً نشه، پیشنهاد می کنم که دانلودش کنید، نمی خواستم کیفیتش رو کم کنم، برای همین حجم بالایی داره در حدود 4 مگ)

همیشه دوست داشتم بدونم که توی عاشورا چه اتقاقاتی افتاده، از اول تا آخرش، اما هیچ وقت حالا به خاطر تنبلی یا نداشتن توفیقش یا ... دنبالش نرفته بودم، امسال یه سری چیزهایی پیدا کردم که بد نیست اگه شما هم ببینیدشون، حوادث کربلا از زبان کسانی که اونجا حضور داشتن. روی اینجا کلیک کنید.

بلاگ دوم ازدواج هم انشالله بعد از محرم.

از دوستانی هم که کامنت می ذارن و دیر جوابشون رو دادم عذر خواهی می کنم، راستش دیگه زیاد به اینترنت نمیام. این هم چند دلیل داره، یکیش اینه که وقت نمی کنم، دومیش تصمیمیه که گرفتم، ایتکه نمی خوام به هیچ چیزی وابستگی داشته باشم. این وابستگی ها انسان رو از اصل خودش دور می کنه، هر چند که من مال این حرف ها نیستم، اما در حد توانم و اون چیزی که از دستم بر میاد دوست دارم عمل کنم. این وابستگی ها بدون اینکه بفهمیم مارو از اصل خودمون غافل می کنه، من که اینجوریم، حالا شاید دوستان نباشن.

امیدوارم از فرصت هایی که خدا در اختیارمون قرار میده درست و مفید استفاده کنیم، یکیش همین ماهه، اون زمانایی که می رفتم هیئت و ... قدرش رو نمی دونستم. اما الآن می فهمم که چی بوده.

در ضمن از 5 روز اول محرم هم خونه ی ما (برای بانوان) روضه می باشد، بفرمایید روضه.

از دعا در حق همدیگه غافل نشیم، به خصوص من که از همه بیشتر محتاج دعاهای شما دوستان خوب هستم.

 السلام علیک یا اباعبدالله، السلام علیک یابن رسول الله

 

/ 8 نظر / 22 بازدید
ساقي رضوان

سلام تسليت حرم ميريد اين روزا تسليت مارم خدمت مولا عرض كنيد... زيرات عاشورا رو از روز عاشورا تا چهلم بخونيد! بيشتر سفارش شده!

ساقي رضوان

خب اين ديگه چهله ي عاشورا نيست!!!! اوني كه من ميگم ميشه چهله ي عاشورا....

ترنم بهاری

سلام السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (ع) . . .

سنا

سلام خیلی خوبه که به نت وابسته نشید چون خیلی زود آدم عادت میکنه بهش ،اصلا متوجهش نمیشید درست مثل گازگرفتگی! از ما که گذشت شما حواست باشه زیارت عاشورا که میخونید مارو هم دعا کنید

علامت سوال

اين صداي تپش قلبم نيست در حسينيه دل سينه زنيست

ساقي رضوان

قرار بود پست هاي جديد بزنيد! چي شد؟؟ كلا ترك نت كرديد؟!